Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Üyelik İşlemleri Üye Girişi

BİREBİR DÖVİZ

  Yardım 
TurkeyPages.com Dünya Rehberi Teklif ve Talepler Bilgi Bankası E-Pazaryeri Birebir İnsan Birebir Bülten Site Haritası

E-İMZA HİZMETLERİ

Dijital Sertifikalar

 

Dijital Sertifikalar, ya da "Dijital Kimlikler", gerçek hayatta kullanılan kimlik kartları, pasaportlar ve imza sirkülerinin elektronik ortamdaki benzerleridir. Sertifikalar elektronik işlem ve iletişim sırasında kişinin kimliğinin kontrol edilmesini sağlar. Dijital Sertifikalar, kişi ya da kurumun kimliği ile sayısal bilginin şifrelenip mühürlenmesine yarayan bir çift elektronik anahtar arasında bir bağ kurarlar.

 

Dijital Sertifikalar, kişi ve kuruluşların elektronik olarak kimlik tespitini yaptığı ya da online servis ve bilgiye ulaşma hakkını sağladığı için, elektronik ticaret, veri transferleri ve internet bankacılığı  için ideal bir çözüm olmaktadır.

 

Internet kullanıcıları tarayıcılarına (browser) aldıkları dijital sertifikaları ile kendilerini web sitelerine güvenilir bir biçimde tanıtabilmekte, e-posta iletişimlerini şifreli ve  imzalı olarak yapabilmekte, özel ve korunan bilgilere ulaşabilmek için yetkilendirilebilmekte, belge ve formları imzalayabilmektedirler.

 

Dijital Sertifikalar, e-mail’lerin korunması, web sitelerinin korunması, erişim takibi, mesajlara zaman kaydedilmesi, güvenli dosyalama gibi bir çok kullanıcı ve sunucu taraflı uygulamalarda kullanılmaktadır.

 

Günümüzde web sitelerine ya da bilgiye erişim kontrolünün basit bir şifre ile yapılması artık yeterli görülmemekte, internet, intranet, extranet uygulamalarını kullanan kişi ve kurumlar için dijital sertifikalar "olmazsa olmaz" şart haline gelmiştir. Yasal olarak da ıslak imza ile aynı statüyü kazanmasıyla birlikte dijital sertifikalara olan talep çok hızlı bir şekilde artmaktadır.

 

Özgün kriptografi teknolojisine bağlı olarak şifreleme ve dijital imza özellikleri ile birlikte Dijital Sertifikalar elektronik işlemlerde aşağıda belirtilen garantileri sağlarlar.

 

 • Tanılama: İletişim kurduğunuz tarafın kimliğinin kesin olarak bilinmesi

 • İçerik Bütünlüğü: İletişimin içeriğinin yaratıldığı gibi tutulması

 • Kişiye Özel Olma ve Gizlilik: İletişimin içeriğinin yetkisiz kişilere karşı gizli tutulması

 • İnkar Edilememe: İşlemden sonra katılımcı her tarafın onayının kanıtlanması  

  Birebir İletişim her türlü dijital sertifika ve E-İmza hizmetlerinin talep ve teminini
  Global Sign Sertifika Hizmetleri aracılığı ile sağlamaktadır.

 •  
  Birebiriletisim.com'da reklam ver | Haberextra.com | Klipextra.com
  Bu site en iyi 1024 X 768 çözünürlüğünde ve IE 5.0 üstünde görüntülenir.
  Global Sign SSL Güvenlik Sertifikası
  <