Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Üyelik İşlemleri Üye Girişi

BİREBİR DÖVİZ

  Yardım 
TurkeyPages.com Dünya Rehberi Teklif ve Talepler Bilgi Bankası E-Pazaryeri Birebir İnsan Birebir Bülten Site Haritası
Ana Sayfa >> Avrupa >> İngiltere >>
İngiltereTürkiye İle Ticaretİngiltere’nin Uluslararası Ticaretini organize eden UK Trade & Investment’e bağlı bir birim olan Ticaret ve Yatırım Departmanı’nın amacı, İngiltere ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmektir.

UK Trade & Investment resmi bir kuruluş olup halen var olan ticari ilişkilerin geliştirilmesi, yeni ticari ilişkilerin kurulması ve İngiltere’ye yönelik yabancı yatırımların arttırılmasını sağlamakla yükümlüdür.

UK Trade & Investment, İngiltere’de faaliyet gösteren firmaların yabancı ülkeler ile ticaret yapmalarına ve yabancı ülkelerde yatırım yapmalarına yardımcı olmaktadır. UK Trade & Investment olarak, biz, İngiltere’nin her yerindeki ticaret odaları, ticaret dernekleri, iş bağlantı merkezleri, ihracat odaları gibi diğer bütün ticari örgütlerle birlikte çalışmaktayız. Geçtiğimiz yıl 25,000’den fazla firmaya yabancı ülkeler ile ticaret ve yabancı ülkelerde yatırım yapmaları konularında yardımcı olduk ve İngiltere’de gerçekleştirilen yaklaşık 500 uluslararası ticaret fuarına 9,000 yabancı ülke katılımcısının gelmesini sağladık.


· İngiltere, mal ve hizmet ihracatında ve ithalatında dünyanın en büyük dördüncü ve ABD’den sonra yabancı ülkelerde en fazla yatırım yapan ikinci ülkesidir.
· 2000 yılında İngiltere 250 milyar sterlin tutarında ihracat yapmış olup, bu miktar her bir erkek, kadın ve çocuk için, kişi başına düşen 4,200 sterlin ihracata eşittir.
· İngiltere’nin kişi başına yapmış olduğu ihracat ABD ve Japonya’dan daha fazladır.
· İngiltere yüksek teknoloji ürünleri (uzay ve havacılık, iletişim (telekom), ilaç sanayi ve ADP gibi sektörlerde kullanılan cihazlar) ihracatında dünyanın üçüncü ve Avrupa Birliği’nin en büyük ülkesidir.
· İngiltere mal ihracatında dünyanın beşinci ve hizmet ihracatında ise ikinci en büyük ülkesidir.
Gayrisafi Milli Hasıla bağlamında İngiltere dünyanın 4.cü en büyük ekonomisine sahiptir.
 


Birebiriletisim.com'da reklam ver | Haberextra.com | Klipextra.com
Bu site en iyi 1024 X 768 çözünürlüğünde ve IE 5.0 üstünde görüntülenir.
Global Sign SSL Güvenlik Sertifikası
<